Orlen Maraton Solidarności: Solidarni razem – chociaż osobno

1 lipca 2020 ruszył wyjątkowy, ze względu na panującą sytuację pandemiczną „Orlen e-maraton Solidarności”. Trwać będzie do 31 sierpnia 2020 r. Do wyboru jest dystans królewski – do pokonania jednorazowo, maraton w formule na raty oraz bieg towarzyszący na 5 km.

11 sierpnia w Gdańsku odbyła się konferencja prasowa poświęcona temu wydarzeniu. Obecni byli Kazimierz Zimny, dyrektor Maratonu, Tadeusz Majchrowicz, zastępca przewodniczącego Komisji Krajowej „Solidarności”, Roman Kuzimski, zastępca przewodniczącego ZRG NSZZ „Solidarność” Grzegorz Bałkowiec, dyrektor Biura Marketingu Sportowego, Sponsoringu i Ewentów PKN Orlen.

W czasie konferencji zaprezentowani krótki film z ubiegłorocznej edycji Maratonu, a także przedstawiono prezentację, jak impreza ta, w czasie pandemii, wygląda w roku 2020. Otóż w tym roku są trzy dystanse do wyboru: pełen maraton, maraton na raty i dystans 5 km. Ze względu na sytuację uczestnicy biegną indywidualnie, zapisywany jest ślad GPX (za pomocą np. smartfona z użyciem GPS), rejestrowany jest czas i dystans. Zapis będzie weryfikowany przez organizatorów we współpracy z firmą prowadzącą pomiary.

Do tej pory jest 500 zgłoszeń, natomiast celem jest osiągnięcie liczby 1000 zawodników. Zarejestrowali się uczestnicy z 230 miast, jak do tej pory prowadzi Warszawa. Uczestnicy korzystają z panelu Datasport, na który przesyłają wyniki. Tu można obejrzeć dotychczasowe zapisy, a także zdjęcia przesłane przez uczestników…>>

SOLIDARNI RAZEM – CHOCIAŻ OSOBNO, tak brzmi hasło tegorocznej edycji.

Sponsorem tytularnym imprezy jest PKN Orlen, natomiast oficjalni partnerzy to Poczta Polska i Lotto.

Czytaj więcej…>>

(rk)

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej