Odszedł Związkowiec Romuald Dunst

Z żalem informujemy, iż zmarł długoletni działacz NSZZ „Solidarność” Romuald Dunst, przewodniczący Związku w Gdańskim Przedsiębiorstwie Robót Drogowych, następnie w Skanska S.A. do 2006 r., były członek Rady Sekcji Krajowej Drogownictwa NSZZ „Solidarność”, sportowiec, prezes piłkarskiego LKS Orzeł Trąbki Wielkie, uczestnik robotniczych protestów w 1970 i w 1980 roku. W 1987 r. był w składzie delegacji asystującej cudownemu obrazowi Matki Boskiej Trąbkowskiej, który ukoronował Ojciec Święty Jan Paweł II podczas mszy świętej w Gdańsku Zaspie. Zaangażowany w pomoc strajkującym w 1988 r.

Msza św. żałobna za spokój Jego duszy zostanie odprawiona w sobotę 16 października br. o godz. 9.00 (różaniec godz. 8.30) w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Trąbkach Wielkich (ul. Gdańska 6). Po nabożeństwie ceremonia pogrzebowa na tamtejszym cmentarzu przy ul. Polonii Gdańskiej.