Odszedł Zbigniew Kruszyński. Nasz kolega i przyjaciel. Zasłużony dla NSZZ „Solidarność”.

Zbigniew Kruszyński. Fot Marcin Żegliński / TS

W nocy z 29-30 marca odszedł na wieczną służbę wspaniały człowiek, związkowiec, nasz kolega i przyjaciel Zbyszek Kruszyński. Wieloletni kierownik działu eksperckiego, tytan pracy i chodząca encyklopedia. – „Kruszyna” zawsze wiedział gdzie, co i kiedy – mówią zgodnie jego współpracownicy z Komisji Krajowej.

Od 1989 delegat na kolejne WZD Regionu Pomorze Zachodnie, od 1992 członek ZR, 1992-1995 członek Prezydium ZR, od 1990 delegat na KZD, od 1995 członek KK, od 1997 członek Prezydium KK, od 2002 kierownik Biura Polityki Społecznej KK. W 1993 sekretarz Komitetu Strajkowego pracowników sfery budżetowej. W 1998 członek Komisji Trójstronnej (uczestnik prac zespołów ds. budżetu, wynagrodzeń i świadczeń socjalnych, ds. prawa pracy i układów zbiorowych, ds. ubezpieczeń społecznych).

Odznaczony tytułem Zasłużony dla NSZZ „Solidarność” nie zdążył odebrać nagrody.

Źródło: Encyklopedia Solidarności
www.tysol.pl


Ze smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci
inż. Zbigniewa Kruszyńskiego (1947 – 2020)
okrętowca ze Szczecina, działacza NSZZ „Solidarność” od 1980 roku.
W latach 1997 – 2010 był członkiem Prezydium Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”, a później kierownikiem Biura Polityki Społecznej Komisji Krajowej. Jego zasługą było tworzenie ram prawnych dla godnych warunków pracy i płacy. W maju 1993 roku pełnił funkcję sekretarza Ogólnopolskiego Komitetu Strajkowego pracowników sfery budżetowej.
Był osobą kompetentną, pracowitą i rzetelną, prawą i sprawiedliwą.
Szanował ludzi i Polskę.
Spoczywaj w Pokoju!

Koleżanki i Koledzy z Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność”

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej