Od narodzin do świętości: wystawa obrazów poświęconych Janowi Pawłowi II

Zapraszamy na kolejną już wystawę poświęconą Świętemu Janowi Pawłowi II. Prezentować będziemy obrazy Waldemara Cieślaka, stoczniowca ze stoczni Remontowa Shipbuilding.

17 maja 2020 roku o godz. 11 w Bazylice św. Brygidy (ul. Profesorska 17) odprawiona zostanie msza święta i nastąpi otwarcie wystawy „Od narodzin do świętości”, upamiętniającą 100 rocznicę urodzin Papieża Polaka.

Organizatorzy to Region Gdański NSZZ „Solidarność” oraz Komisja Międzyzakładowa  NSZZ ,, Solidarność” Stoczni Remontowa Shipbuilding  S.A.

Waldemar Cieślak jest pracownikiem Stoczni Remontowa Shipbuilding SA w Gdańsku, nigdy nie pobierał nauk w szkole plastycznej. Jako młody człowiek, za swoje ostatnie pieniądze, jakie wówczas posiadał, kupił sztalugę i przybory do rysowania i malowania. Próby szkicowania i rysowania wyłoniły postać Chrystusa. W czasie powrotu z uroczystości pogrzebowych Jana Pawła II w Rzymie postanowił stworzyć cykl portretów Papieża, aby w ten sposób oddać mu hołd. Portrety zaczął tworzyć w sierpniu 2005 roku. Maluje rożnymi technikami: farbami olejnymi, akrylami, pastelami, rysował ołówkiem i węglem.

  • Pogrzeb bardzo mnie wzruszył, był moją inspiracją, chciałem w ten sposób dać coś od siebie dla Jana Pawła II. Jest dla mnie wielką postacią – mówi autor prac.

Wystawa „Od narodzin do świętości” jest jego czwartą z kolei wystawą. Jest to 19 wybranych obrazów z poprzednich wystaw: „W hołdzie Janowi Pawłowi II, „Był jest i będzie”, „Człowiek blisko Boga”.

  • Część obrazów była prezentowana dekadę temu, kolejne można było zobaczyć 5 lat temu na wystawie „Człowiek blisko Boga”, ale są też inne, które powstały od tego czasu – mówi Waldemar Cieślak. – Domalowałem je m.in. w ubiegłym oraz w tym roku, ponieważ uważałem, że będą pasować. Na tej wystawie zebrałem wszystkie razem.
[dkpdf-button]
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej