Od 1 lipca mniej płacimy za gaz

Odbiorcy indywidualni płacą w tej chwili za gaz prawie o 1/5 mniej za gaz niż to było pięć lat temu – powiedział prezes Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa Jerzy Kwieciński.

Przypomniał, że od 1 lipca ceny gazu dla takich odbiorców spadają o 10,6 proc. Jak zaznaczył Kwieciński na antenie Polskiego Radia 24, mamy pierwszy raz dwucyfrową obniżkę cen gazu dla odbiorców indywidualnych. Zaznaczył, że jeśli to porównamy do cen, jakie płaciliśmy jeszcze w grudniu zeszłego roku, to jest to nawet o 13 proc. mniej.

– A jeśli popatrzymy na ostatnie pięć lat, kiedy za gospodarkę odpowiada PiS, to te ceny spadły nawet o prawie 18 proc. – powiedział.

Przypominamy, że na mocy aneksu zawartego do kontraktu jamalskiego, od 1 lipca Gazprom zwróci ok. 1,5 mld dol. nadpłaty za gaz od 1 listopada 2014 r. Pieniądze zostały już przelane na konto PGNiG.

Urząd Regulacji Energetyki (URE) poinformował, że w nowej taryfie, obowiązującej od 1 lipca 2020 r., ceny gazu uległy obniżeniu o 10,6 proc., natomiast stawki opłat abonamentowych pozostały na niezmienionym poziomie.

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej