Obrady okrętowców – wybory w Sekcji Przemysłu Okrętowego

Podczas obrad WZD Krajowej Sekcji Przemysłu Okrętowego NSZZ „Solidarność” 25 kwietnia br. delegaci dokonali wyborów władz Sekcji na kadencję 2023 – 2028.

Dotychczasowy przewodniczący Rady Sekcji Mirosław Piórek, przewodniczący KM NSZZ „S” w Gdańskiej Stoczni „Remontowa”, członek prezydium Krajowego Sekretariatu Metalowców, został ponownie wybrany na szefa Rady Krajowej Sekcji Przemysłu Okrętowego. W jej skład weszli też: Roman Drywa (Stocznia Nauta), Karol Guzikiewicz (Stocznia Gdańsk Grupa Przemysłowa Baltic), Tadeusz Szymelfenig (PGZ Stocznia Wojenna), Roman Kuzimski (Stocznia Gdynia i Energomontaż Północ), Adam Kulczykowski (Polski Rejestr Statków), Mirosław  Zieliński, (Gdańska Stocznia „Remontowa”) i Krzysztof  Żmuda (Remontowa Shipbuilding).

Przedmiotem związkowych obrad były m.in. perspektywy polskiego przemysłu okrętowego i polityka europejska wobec gospodarki morskiej. Do struktur sekcji przystąpili związkowcy z Polskiego Rejestru Statków.

W obradach WZD uczestniczyli Bogdan Szozda, przewodniczący Krajowego Sekretariatu Metalowców NSZZ „S” i Krzysztof Dośla, przewodniczący ZRG NSZZ „S”.