Rada oświatowej Sekcji obraduje i oczekuje na odpowiedź MEN (fotorelacja)
Rada Międzyregionalnej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” obraduje 2 czerwca br. w Gdańsku.
Rada oświatowej Sekcji domaga się odpowiedzi od minister edukacji Barbary Nowackiej na list zawierający 13 pytań, który po kwietniowej konferencji wysłany został do MEN. Podczas czerwcowych obrad związkowcy dyskutowali na temat wypłaty za godziny ponadwymiarowe i za gotowość do pracy. Przepisy w tym zakresie są nadal niejasne.







List zawiera 13 pytań, głównie dotyczących pozycji nauczyciela w obecnej szkole, które zostały opracowane na podstawie anonimowego badania ankietowego wśród 1212 nauczycieli z województwa pomorskiego. Od przekazania Listu przez Krajową Sekcję Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” minęło 1,5 miesiąca, stąd tym bardziej oczekujemy odpowiedzi, potwierdzenia, że DIALOG w edukacji jest możliwy. Oczekują tego uczestnicy Konferencji, jak i struktury NSZZ „Solidarność” wchodzące w skład naszej Sekcji
piszą związkowcy do minister edukacji.