O sprawach pracowniczych posłuchasz w radiu

Według „Solidarności” wszelkie czynności z osadzonymi w więzieniach powinny być wykonywane, ze względów bezpieczeństwa, w duetach. O tym była mowa w jednej z ostatnich audycji „Głos pracownika”, jaka jest emitowana na antenie Radia Gdańsk. 

– Niedopuszczalna jest sytuacja, w której funkcjonariusz podejmuje czynności sam na sam z osadzonym. Nawet architektonicznie powinny dokonać się takie zmiany, żeby dyżurki wychowawców i psychologów miały wspólną część z dyżurkami oddziałowych, żeby można było zareagować, szybko przemieścić się czy zrobić cokolwiek, żeby zapobiec przejawom agresji – mówił Andrzej Kołodziejski, przewodniczący Krajowej Sekcji Funkcjonariuszy i Pracowników Służby Więziennej NSZZ „Solidarność”.

Jak dodał, pomieszczenie, z którego nie można się wydostać, to kuriozum.

– Trzeba spojrzeć na to szeroko, a tworzenie teraz zespołów, które będą zastanawiały się, jak powinno być usytuowane biurko w pomieszczeniu strefy bezpieczeństwa, to troszeczkę za mało. Teraz wprowadzany jest program modernizacyjny, w którym są środki na poprawę infrastruktury – przypomniał.

Poszczególne audycje można odsłuchać TUTAJ…>> 

[dkpdf-button]
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej