O prawach pracownika przez cały rok

Europejski Urząd ds. Pracy rozpoczął kampanię informacyjną Rights for all seasons (Prawa przez cały rok). Zwraca ona uwagę na potrzebę rozpowszechniania informacji na temat sprawiedliwych i bezpiecznych warunków pracy dla pracowników sezonowych, którzy zatrudniani są w krajach UE. Na ten temat w audycji „Głos Pracownika” emitowanej na antenie „Radia Gdańsk” mówiła Barbara Surdykowska.

Ekspert Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” w Biurze Eksperckim Dialogu i Polityki Społecznej sugerowała, żeby osoby zatrudnione przez agencje pracy tymczasowej szukały kontaktu z ich poprzednimi klientami.

– Dobrym źródłem informacji są doświadczenia pracowników, którzy wcześniej byli zatrudniani przez agencje. Należy więc starać się znaleźć kontakt z osobami, które mogłyby przekazać swoje doświadczenia. A złota rada jest taka, żeby podchodzić sceptycznie do ofert, które wyglądają zbyt dobrze. Zawsze oferta, która wydaje się zbyt dobra, by była prawdziwa, powinna zapalać czerwone światełko pewnego zaniepokojenia – podkreślała.

Całą audycję można odsłuchać TUTAJ…>>

[dkpdf-button]
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej