Naukowe wsparcie Państwowej Inspekcji Pracy

Będą wspólne projekty badawcze i kampanie  informacyjne dotyczące  bhp. To efekt porozumienia o współpracy podpisanego 10 czerwca 2021 r.  w Warszawie przez Katarzynę Łażewską-Hrycko, główną Inspektor Pracy i dr hab. inż. Wiktora M. Zawieskę,  p.o. dyrektor Centralnego Instytutu Ochrony Pracy – Państwowego Instytutu Badawczego.

– Błyskawiczne tempo postępu technologicznego i trwająca „Rewolucja przemysłowa 4.0” wymagają  od  Państwowej  Inspekcji  Pracy ciągłego aktualizowania wiedzy o nowych materiałach, zmieniających się technologiach. Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy jest doskonałym źródłem wiedzy o technologiach i zawodach przyszłości –podkreśla Katarzyna Łażewska-Hrycko.

– Dzięki współpracy z CIOP inspektorzy pracy będą mogli skuteczniej egzekwować obowiązek zapewnienia pracownikom bezpiecznych warunków pracy i ograniczać zagrożenia na jakie wraz z postępem nauki narażone są osoby świadczące prace – ocenia szefowa GIP.

Współpraca Państwowej Inspekcji Pracy i Centralnego Instytutu Ochrony Pracy obejmować będzie m.in. upowszechnianie i wdrażanie wyników prac naukowo – badawczych,  w szczególności programu wieloletniego „Poprawa bezpieczeństwa i warunków pracy”, zgłaszanie propozycji, przygotowywanie i prowadzenie projektów badawczych i rozwojowych w zakresie związanym z bezpieczeństwem i higieną pracy oraz ergonomią pracowników w środowisku pracy, wymianę doświadczeń wynikających z działalności stron i informacji o realizowanych pracach badawczych i wynikach tych prac oraz przedsięwzięciach upowszechniających bezpieczeństwo i higienę pracy, współpracę przy realizacji informacyjnych kampanii społecznych, seminariów, warsztatów lub konferencji.

[dkpdf-button]
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej