Sprawa Natalia Nitek-Płażyńska i Hans G.: Będzie kasacja prokuratury?

– Jest wniosek o kasację od wyroku Sądu Okręgowego w Gdańsku w sprawie niemieckiemu przedsiębiorcy, który groził polskim pracownikom informuje Radio Gdańsk.

Prokurator zaskarżył wyrok, który uniewinnił oskarżonego od popełnienia przestępstwa kierowania gróźb karalnych wobec Natalii Nitek-Płażyńskiej.

Zdaniem prokuratury, podaje stacja, gdański sąd odniósł się tylko do jednej z rozmów oskarżonego z podwładną. Pominął natomiast szereg istotnych faktów, a wśród nich wcześniejsze ataki na pokrzywdzoną oraz rzucanie przedmiotami w jej obecności w pomieszczeniach firmy. Prokurator wskazał, że takie zachowanie przełożonego powodowało poczucie stałego zagrożenia i obawę, że w końcu mężczyzna może zrobić jej krzywdę.

O sprawie pisaliśmy m.in. w lipcu tego roku: sąd uznał wówczas, że Hans G. popełnił przestępstwo. – Jednocześnie nie rozumiem i nie zgadzam się z tym, że nie został skazany za groźby. Bo jak inaczej rozumieć jego słowa, że “chciałby pozabijać Polaków”? – pytała jednocześnie Natalia Nitek-Płażyńska. 

Kasacja jest nadzwyczajnym środkiem zaskarżenia, który przysługuje stronom od prawomocnego wyroku sądu drugiej instancji do Sądu Najwyższego.

Artykuł można przeczytać TUTAJ:
Jest sądowy wyrok w sprawie Hansa G.

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej