Nasi prawnicy dyżurują i pomagają

Aby uzyskać poradę prawną w Regionie Gdańskim „Solidarności”, wystarczy zadzwonić lub napisać mejla. W ten prosty sposób można skonsultować się bądź skorzystać z bardziej tradycyjnej formy, czyli umówić na rozmowę podczas wizyty.

Tematy, którymi obecnie zajmują się prawnicy ZRG NSZZ “Solidarność” nie są związane tylko i wyłącznie z Prawem Pracy, a więc ubezpieczeniami społecznymi, świadczeniami emerytalnymi i rentowymi, czy nieszczęśliwymi wypadkami. Część pytań, z którymi przychodzą członkowie Związku, dotyczy także innych zagadnień, jak na przykład spadków.

Czy koronawirus się tutaj zmienił? W ostatnich miesiącach, a więc w czasie obowiązywania różnych obostrzeń wynikających z pandemii COVID-19, zainteresowaniem poradami prawnymi jest na podobnym poziomie co wcześniej, przy czym cześć spraw nie jest omawiana osobiście. Niektóre z osób decydują się na formę telefoniczną bądź mejlową (to co się natomiast nie zmieniło, to kwestia uczestnictwa prawników w różnych rozprawach sądowych w charakterze pełnomocników).

Dodajmy, że efektem ostatnich prac Działu Prawnego ZRG NSZZ “Solidarność” jest m.in. wygrana w Sądzie Najwyższym w sprawie przywrócenia do pracy po dyscyplinarnym zwolnieniu (postępowanie toczyło się od kilku lat).

Dział Prawny dla komisji zakładowych oraz dla dla członków indywidualnych jest dostępny pod numerami telefonów 58 308 42 74, 58 308 44 69 oraz 58 305 55 12, a także pod adresami mejlowymi dzial.prawny@solidarnosc.gda.pl i prawnicy@solidarnosc.gda.pl.

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej