Na związkowych seniorów zawsze można liczyć

Kilkadziesiąt osób uczestniczyło w uroczystym spotkaniu opłatkowym zorganizowanym przez Regionalną Sekcję Emerytów i Rencistów Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność”, które odbyło się 15 grudnia w Sali Akwen w siedzibie gdańskiej „Solidarności”.

Przybyłych gości powitała Wanda Lemanowicz, przewodnicząca sekcji. Honorowymi gośćmi byli biskup pomocniczy Archidiecezji gdańskiej ks. Piotr Przyborek oraz ks. Jan Kucharski, proboszcz w parafii NMP Matki Kościoła i Św. Katarzyny Szwedzkiej, a także wiceprzewodniczący Gdańskiej „Solidarności” Roman Kuzimski i były przewodniczący sekcji Jan Klassa.

Ksiądz biskup Piotr Przyborek w swojej krótkiej wypowiedzi mówił o głównym przesłaniu Bożego Narodzenia. To, że Bóg przyszedł na świat jako człowiek, to przejaw boskiej miłości, o której powinniśmy pamiętać zarówno w dobrych jak i trudnych chwilach.

Roman Kuzimski, zastępca przewodniczącego Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność” zabierając głos nawiązał do Sali Akwen, w którym odbywało się uroczyste spotkanie. Miejsce to jest ważne dla „Solidarności” i to nie tylko gdańskiej, było odwiedzane przez przywódców państwowych, zapadały w nim ważne decyzje związkowe. W mijającym roku w Sali Akwen utworzono punkt dla uchodźców z Ukrainy. W ciągu kilku miesięcy przewinęło się przez nie blisko 2 tysiące ukraińskich matek z dziećmi, które uciekły przed wojną. Punkt ten mógł funkcjonować dzięki pracy i ofiarności związkowców z „Solidarności”, a jako pierwsi z pomocą finansową zgłosili się właśnie związkowi seniorzy. Roman Kuzimski podkreślił, że na związkowych emerytów zawsze można liczyć, nigdy nie odmawiają pomocy.

Po oficjalnych wystąpieniach przyszedł czas na łamanie się opłatkiem, składanie życzeń oraz wspólne śpiewanie kolęd, przy akompaniamencie zespołu muzycznego związkowych emerytów z Wejherowa.

mk

[dkpdf-button]
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej