Na wizytę w ZUS umówisz się przez telefon

Klienci Zakładu Ubezpieczeń Społecznych mogą teraz telefonicznie umówić się na wizytę w dowolnej placówce ZUS. Spotkanie można zarezerwować w dogodnym dla siebie dniu i o wybranej godzinie, bez potrzeby czekania w kolejce.

Do tej pory z rezerwacji wizyty w placówce ZUS  mogli skorzystać jedyni klienci, którzy mieli swój profil na Platformie Usług Elektronicznych (PUE). Teraz każdy może zadzwonić  i umówić się na spotkanie, niezależnie od tego, czy korzysta już PUE, czy też nie.

Podczas rozmowy rezerwacyjnej trzeba podać: imię, nazwisko, PESEL lub serię i numer dokumentu tożsamości oraz numer telefonu komórkowego. Dodatkowo  należy też podać placówkę, w której ma się odbyć wizyta, sprawę, jaką chce się omówić oraz wskazać dzień i godzinę wizyty. Na podany podczas rozmowy numer telefonu przyjdzie wiadomość SMS z terminem oraz numerem rezerwacji wizyty. Zawiera on 10 cyfr, które należy wpisać na ekranie urządzenia do wydawania numerków w placówce ZUS.

Jeśli klient nie ma jeszcze konta na PUE, na wizytę może umówić się maksymalnie 6 dni przed jej terminem.

W oddziale w Gdańsku wizytę można zarezerwować pod numerem 58 307 86 60,  w Słupsku natomiast pod numerem 506 000 791.

Nowe rozwiązanie zwiększa bezpieczeństwo i komfort naszych klientów. Ma to szczególne znaczenie w sytuacji epidemicznej.

Wizyty w ZUS odbywają się przy bezwzględnym przestrzeganiu zasad reżimu sanitarnego (zachowanie bezpiecznego odstępu od innych osób, zakryte maseczką lub przyłbicą usta i nos, dezynfekcja rąk przed wejściem na salę).

Z naszym ekspertem można także porozmawiać on-line. Nie trzeba wtedy wychodzić z domu. Wystarczy umówić się na e-wizytę. 

Krzysztof Cieszyński
regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa pomorskiego

[dkpdf-button]
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej