Na ciężkie czasy silna organizacja

Kryzys gospodarczy wywołany COVID-19 spowoduje wiele strat i negatywnych skutków dla przedsiębiorstw i pracowników. Rządowa „tarcza antykryzysowa” ma je złagodzić. Daje ona także pracodawcy możliwość wprowadzenia wielu nowych rozwiązań prawnych. W firmach gdzie nie ma organizacji związkowej, pracodawca w praktyce może wprowadzić niekorzystne dla pracowników rozwiązania bez ograniczeń i jakiejkolwiek kontroli. Tam gdzie jest organizacja związkowa pracodawca będzie musiał z nią je uzgadniać, np. możliwości rocznego rozliczania czasu pracy, obniżki wynagrodzeń czy redukcji etatów. Tylko silna organizacja może być partnerem dla pracodawcy i prowadzić z nim skuteczne negocjacje. Dział szkoleń zaprasza wszystkich, którzy chcieliby poznać zasady jej tworzenia na szkolenie z „Rozwoju związku”.

Program szkolenia z „Rozwoju związku” obejmuje:

• identyfikacje problemów pracowniczych i  warunki ich rozwiązania,
  • określenie czynników determinujących siłę organizacji związkowej,
  • sfomułowanie definicji silnej organizacji związkowej,
  • doskonalenie umiejętności potrzebnych do inicjowania i moderowania wspólnych działań
  • przygotowanie strategii rozwoju organizacji związkowej.

Obecny kryzys pokazał jak ważne jest wspólne działanie i dobra jego organizacja.

Tylko od pracowników i ich liderów związkowych zleżeć będzie czy skutki kryzysu będą równomiernie i sprawiedliwie ponoszone.

Tadeusz Grubich