Masz wątpliwości? Zapytaj inspektora pracy na specjalnej infolinii

Od piątku 27 listopada br. wystartowała akcja Państwowej Inspekcji Pracy (OIP Gdańsk) i Magazynu Solidarność. Porady są udzielane telefonicznie w środy i piątki. Numer: 571 868 587.

Państwowa Inspekcja Pracy jest jednym z najważniejszych sojuszników związków zawodowych w trosce o przestrzeganie prawa pracy i zwalczanie patologii rynku pracy, jak praca na czarno, umowy śmieciowe, zaniżanie wynagrodzeń, niewypłacanie nadgodzin, czy zatrudnianie cudzoziemców na odmiennych, gorszych, warunkach, niż pracownicy Polacy.
Redakcja Magazynu Solidarność organizuje przy współpracy z Okręgowym Inspektoratem Pracy w Gdańsku, telefoniczne dyżury prawne, w ramach których specjaliści prawa pracy z OIP Gdańsk udzielą czytelnikom Magazynu porad z zakresu prawnej ochrony pracy głównie związanych z wykonywaniem pracy w czasie pandemii COVID-19.
Dyżury prowadzone będą do końca grudnia br., a w styczniu br. opublikujemy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.
To szczególnie oczekiwana dziś, w trudnym czasie pandemii, forma pomocy prawnej ze strony Inspektoratu dla zatrudnionych i pracodawców, czytelników gazety szukających odpowiedzi na problemy związane z pracą.

Dyżury telefoniczne będą się odbywać w środy i piątki w godzinach 10.00 – 13.00 pod specjalnie utworzonym numerem telefonu: 571 868 587.
Specjaliści PIP, udzielający porad prawnych, opracują do zamieszczenia na łamach Magazynu i IBIS informację o dyżurach telefonicznych wraz z najczęściej zadawanymi pytaniami i odpowiedziami.

[dkpdf-button]
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej