Maraton “Solidarności”. Rozmowa z Kazimierzem Zimnym

Magazyn Solidarność: Ze względu na koronawirusa Orlen e-Maraton „Solidarności” w tym roku będzie wyglądać inaczej, choć początkowy plan nie przewidywał żadnych zmian…

Kazimierz Zimny, dyrektor Maratonu “Solidarność”: Przygotowania do wydarzenia trwają przez cały rok. Tegoroczna edycja Maratonu ”Solidarności”, zaplanowana na 15 sierpnia, była w fazie organizacyjnej, gdy ze względu na koronawirusa i obostrzenia z tym związane, zostaliśmy zmuszeni do zmiany naszych planów. Od marca czekaliśmy na rozwój wydarzeń, mając nadzieję, że wszystko wróci do normy. Ostatecznie podjęliśmy przykrą dla wszystkich decyzję o odwołaniu maratonu ze względu na rozprzestrzenianie się epidemii COVID -19.

Wydarzenie jednak odbędzie się, ale w innej formule. Na czym polegają różnice?

Podczas kwarantanny szukaliśmy rozwiązania. Nie chcieliśmy zawieść naszych sympatyków, gdyż Maraton „Solidarności” to impreza z historią w tle. Tak też zrodził się pomysł wirtualnego biegu, rozszerzonego o maraton na „raty” i dystans 5 kilometrów przeznaczony dla mniej zaawansowanych uczestników.

Gdzie i w jaki sposób można się zapisywać?

Zapisy rozpoczęły się 6 czerwca i potrwają do 31 sierpnia, czyli ostatniego dnia, kiedy można wystartować w Orlen e–Maratonie „Solidarności”. Mówiąc innymi słowy, w terminie od 1 lipca do 31 sierpnia zawodnicy mają przebiec wybrany przez siebie dystans i poprzez odpowiednią aplikację przesłać do komisji weryfikacyjnej ślad GPX i osiągnięty wynik. Na tej podstawie będzie odbywać się klasyfikacja końcowa wszystkich uczestników.

Cała rozmowa zostanie opublikowana w lipcowo-sierpniowym wydaniu “Magazynu Solidarność”

**

Informacje o maratonie można znaleźć również na stronie internetowej www.maratongdansk.pl 

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej