Manifestacja w Warszawie w obronie polskiej energetyki

W obronie miejsc pracy w sektorze energetycznym przed planowaną restrukturyzacją branży manifestowało 9 czerwca br. kilka tysięcy związkowców.

Protest zorganizowany min. przez NSZZ „Solidarność” rozpoczął się od siedziby przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Warszawie. Następnie związkowcy przemaszerowali pod siedziby Ministerstwa Aktywów Państwowych i Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii, a zakończyli przed Kancelaria Prezesa Rady Ministrów. W manifestacji wzięła udział kilkudziesięcioosobowa grupa związkowców z Regionu Gdańskiego.

W związku z brakiem dialogu społecznego, łamaniem praw pracowniczych i związkowych, zagrożeniem utraty miejsc pracy oraz zagrożeniem utraty bezpieczeństwa i suwerenności energetycznej naszego Kraju, Rada Krajowego Sekretariatu Górnictwa i Energetyki NSZZ „Solidarność” podjęła uchwałę o zorganizowaniu w Warszawie akcji protestacyjnej.

Związkowcy domagają się też podpisania ponadzakładowego układu zbiorowego pracy dającego zabezpieczenie pracownikom sektora energetycznego i górniczego, budowy suwerenności energetycznej kraju opartej na krajowych zasobach, wprowadzenia zapisów gwarantującej rozwój energetyki w oparciu o potencjał dotychczasowych lokalizacji.

[dkpdf-button]
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej