Manifestacja 20 maja. Podziękowanie przewodniczącego Krajówki „Solidarności”
Przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” Piotr Duda podziękował związkowcom i wszystkim uczestnikom wielkiej manifestacji 20 maja w w Warszawie.
W podziękowaniu czytamy m.in:
Demonstracja pokazała, że siła związku tkwi we wspólnocie, wzajemnym wsparciu i jedności. Udowodniliśmy, że gdy jesteśmy razem, stanowimy ogromną siłę, której nie można lekceważyć.
Polskie społeczeństwo obudziło się i rządzący dokładnie o tym wiedzą. Boją się naszej siły, determinacji i tego, że jesteśmy razem, a najlepszym dowodem na ich strach jest milczenie Donalda Tuska na temat środowego wydarzenia. I dobrze, niech wiedzą, że nie da się nas już powstrzymać. Ich strach napędza nas tylko do dalszego działania.
Pełna treść podziękowania: