Laureaci nagród “Statek Roku” oraz “Żagiel Radia Gdańsk” już znani

Nagrodę „Statek Roku” otrzymał niszczyciel min ORP “Kormoran”, który został zbudowany w stoczni Remontowa Ship Building S.A. Z kolei statuetka “Żagiel Radia Gdańsk” została przyznana pośmiertnie śp. Piotrowi Soyce, prezesowi Grupy Kapitałowej Remontowa Holding. Przekazanie obu nagród odbyło się w ramach I Forum Morskiego Radia Gdańsk.

Nagrodę “Statek Roku” odebrał Marcin Ryngwelski, prezes Remontowej Shipbuilding S.A. – Niezmiernie nam miło, jako stoczni, czujemy się bardzo wyróżnieni – powiedział. – To jest nagroda nie tylko dla nas, ale też dla wszystkich inżynierów z naszej grupy, dlatego że statek zaprojektowano w Polsce. ORP “Kormoran” przekazano Marynarce Wojennej w 2017. r. To partner wymagający, ale współpraca z Marynarką Wojenną jest przyjemnością. Niedawno dokończyliśmy dostawę sześciu jednostek pomocniczych dla Marynarki Wojennej.

Jak dodał prezes, stocznia czeka na kolejne zamówienia w ramach rozwoju gospodarki morskiej.

Z kolei statuetkę “Żagiel Radia Gdańsk” odebrał w imieniu śp. Piotra Soyki obecny prezes stoczni Remontowa Holding S.A. Adam Ruszkowski. – Dla mnie osobiście to jest trudny moment – powiedział. – W imieniu rodziny śp. Piotra Sojki, która upoważniła mnie do odebrania nagrody, serdecznie dziękuję Radiu Gdańsk za uhonorowanie tym zaszczytnym wyróżnieniem twórcy i wieloletniego prezesa grupy Remontowa Holding.

Jak powiedział “Żagiel Radia Gdańska” przyjmuje jako symboliczne docenienie życia i pasji, których efektem jest utworzenie w Gdańsku wielkiego, nowoczesnego, w stu procentach polskiego przedsiębiorstwa stoczniowego znanego na całym świecie i dającego pracę w Polsce kilkunastu tysiącom ludzi z Pomorza, ale nie tylko.

(informacja ze strony radiogdansk.pl, screen: radiogdansk.pl)

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej