Łamanie praw pracowniczych w mleczarni

Sekretariat Przemysłu Spożywczego NSZZ „Solidarność” poinformował prezesa Krajowego Związku Spółdzielni Mleczarskich o tym, że „jeden z podmiotów zrzeszonych w KZSM, tj. Spółdzielnia Mleczarska w Łapach w sposób uporczywy i długotrwały dopuszcza się łamania przepisów prawa pracy”.

– Inspektor Państwowej Inspekcji Pracy złożył 15 wniosków oraz pouczył o terminie i sposobie ich realizacji. Dodatkową konsekwencją kontroli, było złożenie zawiadomienia do Prokuratury Rejonowej w Białymstoku o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa polegającym na tym, że poświadczono nieprawdę w listach płac i kartach pracy – napisał Zbigniew Sikorski, przewodniczący Rady Sekretariatu Przemysłu Spożywczego NSZZ „Solidarność”.

Zwrócił również uwagę na kwestię „niewypłacania pracownikom wynagrodzenia za pracę w nadgodzinach” oraz toczącą się przed sądem sprawę dotyczącą bezprawnego rozwiązania umowy o pracę bez wypowiedzenia z osobą, która podlegała szczególnej ochronie prawnej.

Z pełną treścią dokumentu można zapoznać się na poniżej.