Krajówka NSZZ “S” obraduje nad funduszem wsparcia i prezydencką kampanią wyborczą

Obradujący 19 i 20 lutego br. w Zakopanem członkowie KK NSZZ „S” będą dyskutowali nad Umową programową z ubiegającym się o reelekcję prezydentem RP Andrzejem Dudą. Jego program zdaje się być najbliższy wartościom NSZZ “S”, a umowa programowa jest gwarantem realizacji postulatów Związku.

Przypomnimy, że przed poprzednimi wyborami po spotkaniu w Gdańsku 16 kwietnia 2015 r. KK NSZZ „S” podpisała z kandydującym wówczas na prezydencki urząd Andrzejem Dudą umowę, w której zobowiązał się on do bycia patronem dialogu społecznego i zadeklarował, że jako prezydent będzie prowadził politykę zmierzającą do obniżenia wieku emerytalnego (obniżenie wieku emerytalnego to był skuteczny ruch. W dużej mierze dzięki temu kandydat PiS wygrał w 2015 r. z ówczesnym prezydentem Bronisławem Komorowskim) i powiązania uprawnień emerytalnych ze stażem pracy, przywrócenia odpowiedzialności państwa za zdrowie obywateli, skutecznej walki z ubóstwem i wykluczeniem społecznym, że będzie dążył do wzrostu minimalnej płacy do 50 proc. przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce, a także wycofania antypracowniczych zmian w kodeksie pracy i wyeliminowania śmieciowych umów o pracę. Umowa programowa zakłada też zwiększenie uprawnień obywateli w zakresie referendów lokalnych i ogólnokrajowych.

Krajówka zwróci się też do Rady Krajowego Funduszu Strajkowego z wnioskiem o przeznaczenie miliona zł na stworzenie Krajowego Funduszu Pomocy dla Członków NSZZ „S” Szykanowanych za Działalność Związkową.

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej