Krajowa Sekcja Młodych z akcją w sprawie praw pracowniczych

Krajowa Sekcja Młodych NSZZ „Solidarność” postanowiła poprowadzić kampanię edukacyjną dotyczącą spraw pracowniczych oraz mitów i faktów dotyczących związków zawodowych.

Akcja jest realizowana w ramach szerszego projektu młodzieżowego komitetu ETUC Youth, czyli Europejskiej Konfederacji Związków Zawodowych, którego KSM jest częścią.

ETUC posiada Komitet Młodzieży złożony z młodych przedstawicieli wszystkich organizacji stowarzyszonych, w tym naturalnie NSZZ „Solidarność”. Krajowa Sekcja Młodych NSZZ „Solidarność” jest częścią komitetu i brała aktywny udział w tworzeniu i realizacji tej ogólnoeuropejskiej kampanii edukacyjnej.
Sama akcja jest związana z tym, że poziom edukacji w zakresie praw pracowniczych rzutuje na naszą codzienność nie tylko w sferze zawodowej, ale też prywatnej. Zachowanie odpowiedniego balansu pomiędzy tymi dwiema sferami jest kluczowe dla naszego zdrowia i ogólnego zadowolenia z życia.

(oprac. tm)