Koronawirus: dodatek dla pracowników niemedycznych

– Premier Mateusz Morawiecki oficjalnie przekazał informację o przyznaniu jednorazowego dodatku w wysokości 5000 złotych brutto dla pracowników działalności podstawowej (niemedycznych). Dotyczyć to będzie pracowników którzy przepracowali minimum 21 dni w oddziałach i szpitalach covid – informuje Maria Ochman, przewodnicząca Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ „Solidarność”.

Szczegóły przedstawione zostaną w maju przez Narodowy Fundusz Zdrowia, który będzie przekazywał środki finansowe dyrektorom tak aby wypłata dodatku była możliwa w czerwcu.

Dodajmy, że kilka dni temi, 11 maja odbyło się także spotkanie przewodniczącej Sekretariatu Ochrony Zdrowia “Solidarności” i przewodniczącej Federacji Pracowników Ochrony Zdrowia OPZZ z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim.

– Minister przedstawił informację na temat prac nad nowelizacją ustawy o sposobie ustalania minimalnego zasadniczego wynagrodzenia. Dokument jest w trakcie prac rządu. Intencją premiera, jak i ministra zdrowia, jest aby zmiany w prawie, korzystne dla pracowników, możliwe były od lipca br – mówi Maria Ochman.

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej