Koronawirus: co z certyfikatami w pracy?

Posłowie będą podejmować decyzje w sprawie projektu ustawy dotyczącego możliwości weryfikacji przez pracodawców szczepień przeciw COVID-19. Wczoraj w Sejmie pojawił się nowy projekt, który zastąpił ten dotychczas rozważany.

– My ze strony Ministerstwa Zdrowia popieramy każdy projekt, który da nam narzędzia do walki z epidemią – powiedział rzecznik prasowy resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

– Forma już jest, konsensus jest, dopracowujemy kwestie, które dadzą nam perspektywiczne i racjonalne przesłanki do zdecydowanych działań – stwierdził z kolei w środę w Sejmie poseł Czesław Hoc zapytany o nowy projekt ustawy.

Wcześniej, 18 stycznia, o projekcie ustawy pozytywnie wypowiedział się rząd, bo „zapewni ona bezpieczne warunki w zakładach pracy”.

Tymczasem, m.in. z powodu nowego wariantu koronawirusa, z gospodarki wyłączone zostało gros pracowników. Z danych podanych w tym tygodniu wynika, że w całej Polsce na kwarantannie jest już 909 tysięcy osób (kwarantanna nakładana przez inspekcję sanitarną trwa obecnie 7 dni).

[dkpdf-button]
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej