Komunikat z obrad Rady Sekcji Oświaty i Wychowania

Komunikat z obrad Rady Międzyregionalnej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” z  siedzibą w Gdańsku 11. 01. 2022 r.

Problematyka zebrania Rady Międzyregionalnej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” w Gdańsku (on-line – 11 stycznia 2022 r.) to m. in.:

1. Spotkanie z Małgorzatą Bielang – Pomorskim Kuratorem Oświaty, omówienie spraw związanych z biurokracją szkolną oraz wytycznymi ws. epidemii.
  1. Spotkanie z Ryszardem Proksą – przewodniczącym Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność”, omówienie bloku spraw związanych z podwyżkami oraz pragmatyką zawodową nauczycieli.
  1. Spotkanie z Krzysztofem Doślą – przewodniczącym Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność”, omówienie spraw związanych z tzw. sygnalistami w zakładach pracy, odpisami za składki związkowe za 2022 r. i zadaniami KZ/KM.
  1. Informacja prawna – wpływ programu „Polski Ład” na wynagrodzenia nauczycieli.
  1. Dyskusja i przyjęcie:
    1. Apelu ws. sytuacji w oświacie,
    2. Listu do Przewodniczącego KSOiW NSZZ „S” ws. negocjacji z MEiN.
  1. Przygotowania do konkursu muzyczno-plastycznego „Polska – moje miejsce, mój kraj”(finał planowany jest, jeżeli pozwolą warunki epidemiczne, 10 maja br.). Patronat nad konkursem objął Pomorski Kurator Oświaty.
  1. Apel o zgłoszenie ew. uwag do projektu uchwały Pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego ws. środków na doskonalenie zawodowe nauczycieli w 2022 r. (projekty uchwał, zgodnie z art. 70a ustawy Karta nauczyciela muszą przesłać do KZ/KM również inne JST – organy prowadzące, w celu ich zaopiniowania).
  1. Przypomnienie terminów związanych ze składaniem:
    1. Kwestionariuszy KM/KZ o stanie liczebnym członków – stan na 31 grudnia 2021 r. (na adres ZR i do wiadomości Sekcja),
    2. weryfikacja legitymacji elektronicznych do końca stycznia 2022 r. (nawet jak nie było zmian).
  1. Ustalono, że kolejne zebranie Rady odbędzie się 8 lutego 2022 r.

W imieniu Rady Sekcji,

Wojciech Książek