Komunikat Sekcji Oświaty w sprawie obowiązków w związku z pandemią

Prezydium Międzyregionalnej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” z siedzibą w Gdańsku informuje, że w związku z licznymi pytaniami naszych członków dotyczących obowiązków dyrektorów i innych pracowników placówek oświatowych w zakresie procedur, przekazywania informacji w sytuacji epidemicznej, skierowaliśmy 16 listopada br. pismo do Małgorzaty Bielang – Pomorskiego Kuratora Oświaty.

Zawarliśmy w nim szereg pytań i problemów, z którymi zmierzają się placówki oświatowe. Są to nowe zadania, często wykraczające poza normowany pięciodniowy tydzień pracy. Doceniamy ogrom pracy i odpowiedzialność, jak spoczęła na dyrektorach i pracownikach przedszkola, szkoły, placówki oświatowej.

W odpowiedzi z 26 listopada br. Pomorski Kurator Oświaty podziela nasze zdanie, że jest to dodatkowe, znaczące obciążenie codziennej pracy dyrektorów szkół i placówek – pełna treść pisma, które można pobrać na dysk, znajduje się poniżej.

Mamy nadzieję, że odpowiedź wraz z wyjaśnieniami Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Gdańsku uzupełnią kompetencje w tematycznym zakresie, będą pomocą w przypadku pojawienia się problemów i będą stanowiły źródło profesjonalnej, rzetelnej informacji.

W imieniu Prezydium Sekcji
Wojciech Książek