Komu przeszkadzają wolne niedziele?

70% Polaków uważa, że zakaz handlu w ogóle im nie przeszkadza. Tak wynika z badań przeprowadzonych przez IBRIS dla Santander Consumer Bank – informuje Krajowy Sekretariat Banków, Handlu i Ubezpieczeń NSZZ “Solidarność” w komunikacie wydanym 9 lipca.

Zakaz przeszkadza natomiast, jak zwraca uwagę Sekretariat, Koalicji Obywatelskiej, w tym Platformie Obywatelskiej, której wiceprezesem jest Rafał Trzaskowski.

– Sam głosował przeciwko wolnym niedzielom w handlu i obniżeniu wieku emerytalnego. Koalicja Obywatelska złożyła projekt ustawy w Sejmie RP o uchylenie ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele, a więc chce nam zabrać wolne niedziele – czytamy w piśmie podpisanym przez Alfreda Bujarę, przewodniczącego Krajowego Sekretariatu Banków, Handlu i Ubezpieczeń NSZZ „Solidarność” oraz Dariusza Paczuskiego, zastępcę przewodniczącego Krajowej Sekcji Pracowników Handlu NSZZ „Solidarność”. – Aby móc się przed tym bronić wsparcie prezydenta będzie nam bardzo potrzebne. Prezydenta, który stoi po stronie pracowników, a nie międzynarodowych korporacji. Takim prezydentem jest Andrzej Duda. Udowodnił to przez ostatnie 5 lat.

– Dwunastego lipca rozstrzygnie się, czy zdołamy obronić wolne niedziele w handlu i emerytury, czy będziemy mieli realne szanse na to, aby w najbliższych latach skutecznie walczyć o lepsze warunki pracy i płacy. Jeśli zostaniemy w domu i nie pójdziemy na wybory, ta szansa zostanie bezpowrotnie zaprzepaszczona – podsumowują autorzy komunikatu.

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej