Komisja w Rumi stawia na atmosferę, współpracę i koleżeństwo

Podczas jednego z ostatnich spotkań Prezydium Międzyregionalnej Sesji Oświaty i Wychowania w Gdańsku przeanalizowane zostały informacje z poszczególnych organizacji. Z danych tych wynikło, że w Rumi odnotowano dosyć duży wzrost liczby członków. Jak to obecnie wygląda?

Danuta Wójcik, przewodnicząca KM Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” w Rumi: Wydaje się nam, że nie jesteśmy dużą organizacją nauczycielską. Obecnie liczymy 110 członków i są tutaj dwa organy prowadzące, tj. gmina miasto Rumia i Starostwo Powiatowe w Wejherowie. Jeżeli chodzi o naszą działalność związkową, to jest ona prowadzona na terenie całej Rumi w dziewięciu szkołach.

Patrząc statystycznie na całe miasto liczba członków wzrosła. Jak panie tego dokonały?

Danuta Wójcik: Trudno to określić precyzyjnie ze względu na cały szereg działań, które podejmujemy. Po dyskusji na ten temat z koleżankami mogę zwrócić uwagę, że pierwszym czynnikiem jest tworzenie dobrej atmosfery, współpraca i życzliwość, drugim merytoryczne podejście do spraw, które są zgłaszane przez poszczególnych członków. U nas w komisji czujemy się ze sobą dobrze i możemy na siebie liczyć. To jest to, co przyciąga ludzi. Nie ma tutaj żadnych konfliktów, to się nie zdarza. Oprócz tych czynników wewnętrznych mogę zwrócić uwagę także na zewnętrzne, czyli dobrą współpracę z organami prowadzącymi, w tym z burmistrzem Rumi. Możemy się spotkać albo rozmawiać przez telefon, składamy wnioski do budżetu miasta, współpracujemy z radnymi i regularnie uczestniczymy w zebraniach Komisji Oświaty i Wychowania RM, gdzie można zasygnalizować wszelkie sprawy oświatowe i pracownicze. Bardzo dobrze oceniam też współpracę ze starostą wejherowskim i naczelnikiem Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Wejherowie. Opiniujemy różne akty prawne, które organy prowadzące są zobowiązane nam przedstawiać. Oczywiście przedkładamy także własne projekty. Nie możemy również zapomnieć o współpracy z naszymi władzami związkowymi, głównie z Międzyregionalną Sekcją Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” z siedzibą w Gdańsku. Korzystamy z porad radców prawnych…

Cała rozmowa już niebawem w marcowym wydaniu “Magazynu Solidarność”

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej