Kiedy praca jest za ciężka

Najczęściej zgłaszanym problemem zdrowotnym związanym z pracą w krajach UE są dolegliwości mięśniowo szkieletowe. Co więcej, w Polsce procent pracowników zgłaszających te dolegliwości jest jeszcze wyższy niż średnia europejska i wynosi między 67 a 71 w zależności od grupy wiekowej. Choroby układu mięśniowo-szkieletowego są też jedną z najczęstszych przyczyn całkowitej niezdolności do pracy, zaraz po chorobach układu krążenia i chorobach psychicznych. Szczególnie narażone na te schorzenia są osoby wykonujące prace związane z dużym wysiłkiem fizycznym, czyli takie, w których wykonuje się czynności wymagające używania dużych sił, przyjmowania niewygodnych pozycji, czy wykonywania powtarzalnych ruchów.

Więcej na stronie projektu Godna praca to bezpieczna praca…>>

Zdjęcie: pexels.com/cottonbro

Region Gdański NSZZ „Solidarność”