Kajakiem z Krakowa do Tczewa na 40-lecie Związku

Niecodziennego wyzwania podjął się Andrzej Netkowski, członek NSZZ „S” od 1980 roku, lider „S” w PKP CARGOTABOR ZNT Tczew, sekretarz KZ NSZZ „S” w PKO CARGOTABOR. By uczcić 40-lecie Związku 7 sierpnia br. wyruszy kajakiem z biegiem Wisły z Krakowa. Zamierza przebyć trasę do Tczewa.

Andrzej Netkowski od dzieciństwa pasjonuje się królową polskich rzek. Jego prawdziwa przygoda z kajakarstwem zaczęła się w 1994 roku. Przebył kajakiem m.in. Czarną Hańczę, Kanał Augustowski, Biebrzę, Pisę, Krutynię, Rospudę, Szkarpawę, Nogat, Wieżycę, Brdę (to jego druga, po Wiśle ulubiona rzeka), Wdę, Słupią, Łupawę, Drawę. W 2013 roku przepłynął z Oświęcimia do Tczewa. Trasę 907 km w 11 dni pokonał sam w kajaku.
– Tysiące kilometrów w kajaku, wiele dni z wiosłem w dłoni. To jest mój żywioł – mówi Andrzej Netkowski.
Nieraz przywołuje wspomnienia dziadka i ojca, którzy mieszkali nad Wisłą i pamiętali żeglowanie jej nurtem, gdy po rzece co rusz przepływały statki i barki. Dzisiaj pozostali na niej albo pasjonaci, albo staki wycieczkowe i „biała flota”.

Teraz przyszedł czas na wyprawę z okazji narodzin „Solidarności”. Będziemy zamieszczać relacje z wyprawy na bieżąco.