Już blisko pół tysiąca osób zapisało się do „Orlen e-maraton Solidarności”. Tym razem edycja wyjątkowa

Starujemy przez całe lato, od 1 lipca 2020 do 31 sierpnia 2020 r. Do wyboru jest dystans królewski – do pokonania jednorazowo, maraton w formule na raty oraz bieg towarzyszący na 5 km. W związku z zagrożeniem koronawirusem bieg ma tym razem odmienną formułę.

Każdy bieg będzie miał osobną klasyfikację. Wybór maratonu w wersji etapowej pozwala zawodnikom na pokonanie pełnego dystansu 42,195 km w maksymalnie 7 etapach, można pobiec np. 2, 3, 4, 5 lub 6 etapów – przypominają organizatorzy.

W 2020 roku jest wiele ważnych wydarzeń, które chcieliśmy uczcić biegając. Maraton „Solidarności” nierozerwalnie wiąże się z wydarzeniami Sierpnia’80. Do tegorocznego świętowania chcemy dołączyć 40-lecie NSZZ „Solidarność”, rok Św. Jana Pawła II i 50-lecie wydarzeń grudniowych na Wybrzeżu w 1970 roku.
Codziennie możecie zapisywać się i oglądać na bieżąco wyniki zawodników, którzy już pokonali wybrane dystanse! Pod linkiem bądź w zakładce WYNIKI można wybrać:

  • Maraton pokonany jednorazowo
  • Maraton na Raty
  • 5 km – bieg lub marsz

Największe maratony odwołane. Biegacze mierzą się z nowymi wyzwaniami. Szukają motywacji. Na pocieszenie pozostają biegi wirtualne. Korespondencyjnie można wystartować m.in. w Nowym Jorku. Formę e-maratonu przyjął np. „Maraton Solidarności” w tym roku w wersji „ORLEN e-Maratonu Solidarności z 5-tka w tle”, w którym start został rozłożony na całe wakacje.
Zawodnicy rywalizują wirtualnie w ORLEN e-Maratonie „Solidarności” z 5-tką w tle. Na liście startowej jest już zgłoszonych 455 zawodników (390 potwierdzonych) z ponad 200 miast!
Wybór maratonu w wersji etapowej pozwala zawodnikom na pokonanie pełnego dystansu 42,195 km w maksymalnie 7 etapach, choć można pobiec np. 2, 3, 4, 5 lub 6 etapów.
Zapraszajcie swoich znajomych, biegajcie w grupach, rodzinnie, jak Wam najwygodniej. Oglądamy Wasze trasy w wynikach. Widzimy, że biegacie dosłownie wszędzie. To bardzo wzruszające dla nas organizatorów. Najwięcej startujących biega w Warszawie. Liczymy na większy udział naszych przyjaciół Maratonu „Solidarności” z Trójmiasta. Pokażmy naszą solidarność w tym trudnym dla wszystkich czasie. Mamy świadomość, że to nie to samo, ale dzięki Waszemu udziałowi widzimy, że jesteśmy SOLIDARNI RAZEM – CHOCIAŻ OSOBNO, bo tak brzmi hasło tegorocznej edycji.

W roku ze względów sanitarnych nie było możliwe przeprowadzenie biegu w tradycyjnej formule. Dlatego wyjątkowo impreza przenosi się do „e-świata”. Jednak trud, wysiłek, oraz pamięć biegaczy o historii, będą jak najbardziej prawdziwe.

– Zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu każdego, kto kocha Polskę, dla kogo ważne jest upamiętnienie wydarzeń, które sprawiły, że dziś żyjemy w wolnym kraju. Zapraszamy biegaczy, którym bliska jest Polska, jej losy i historia – informuje biuro prasowe imprezy.

[dkpdf-button]
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej