Julia Tymoszenko w ośrodku „Solidarności”

Za nami wizyta ukraińskich parlamentarzystów w należącym do Solidarności ośrodku „Savoy” w Spale, który po wybuchu wojny w Ukrainie przyjął uchodźców z tego kraju.

Wśród gości wizytujących ośrodek była m.in. była premier Ukrainy Julia Tymoszenko i szef Konfederacji Wolnych Związków Zawodowych Ukrainy Michaił Wołyniec. Parlamentarzyści zgodę na przyjazd do naszego kraju musieli uzyskać od prezydenta Wołodymyra Zełenskiego.

Parlamentarzystów wraz z przewodniczącym Piotrem Dudą i członkami prezydium Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” powitały mieszkające w „Savoyu” dzieci. Jedna z dziewczynek z Ukrainy odegrała na skrzypcach hymn tego państwa, następnie dzieci odśpiewały popularną pieśń – „Czerwona kalina”.

Julia Tymoszenko rozmawiała z dziećmi, pytając je o to, jak wygląda teraz ich nauka, i o to, jak spędzają czas. Opowiedziała również o sytuacji na Ukrainie. Polityk podziękowała przewodniczącemu Piotrowi Dudzie za przyjęcie gości.

– Dla nas teraz to nasza rodzina. Ci ludzie są rodziną NSZZ „Solidarność” – powiedział Piotr Duda.