Jak wyjść z pata? Piotr Duda i minister Olga Semeniuk rozmawiają o RDS

16 listopada 2020 r. Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii poinformowało o spotkaniu wiceminister Olgi Semeniuk z przewodniczącym NSZZ “Solidarność” Piotrem Dudą na temat Rady Dialogu Społecznego.  

Omówienie nowelizacji ustawy o RDS oraz przedstawienie założeń projektu Pakt Społeczny – to główne tematy dzisiejszego spotkania online min. Olgi Semeniuk z przewodniczącym NSZZ “Solidarność” Piotrem Dudą – podano w komunikacie.

Przypomnijmy, że 23 października br. Piotr Duda ogłosił, iż przedstawiciele związku złożyli rezygnację z członkostwa w RDS.

– My jako „Solidarność”, a także nasi współpracownicy, którzy wchodzą w skład RDS, podjęliśmy decyzję, że z dniem dzisiejszym składamy rezygnację z członkostwa w RDS – poinformował wówczas lider NSZZ „Solidarność”.

W międzyczasie doszło też do spotkania Piotra Dudy z wicepremierem Jarosławem Gowinem, który przewodzi pracom Rady.

Według związkowców specustawa o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 pozbawiła prezydenta prawa do powoływania nowych członków RDS. Związkowy gest i wystąpienie z RDS nastąpił po tym, jak w Pałacu Prezydenckim odbyła się uroczystość powołania przez prezydenta Andrzeja Dudę przedstawicieli ze strony rządowej: wicepremiera, ministra rozwoju, pracy i technologii Jarosława Gowina, ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka, ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, a także wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olgi Semeniuk.

– W tej ustawie ukazały się kuriozalne zapisy, które wywracają Radę Dialogu Społecznego do góry nogami – mówił szef “S” Piotr Duda.

(fot. Twitter Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii)

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej