Infolinia Polskiego Bonu Turystycznego

Działa już specjalna infolinia, gdzie pod numerem telefonu 22 11 22 111 można uzyskać informacje na temat Polskiego Bonu Turystycznego. Odpowiedzi na pytania znajdą zarówno beneficjenci programu, jak i podmioty turystyczne, u których będzie można płacić bonem.

Konsultanci służą pomocą osobom, które chcą skorzystać z Polskiego Bonu Turystycznego  i podmiotom turystycznym, które chcą przystąpić do programu. Podpowiedzą m. in. kto i w jaki sposób będzie mógł skorzystać z bonu oraz co zrobić, aby go aktywować. Przedstawiciele branży turystycznej mogą natomiast dowiedzieć się w jaki sposób rozliczać się za pomocą bonu i gdzie mogą sprawdzić stan swoich rozliczeń.

Z infolinii można korzystać przez całą dobę, we wszystkie dni tygodnia.

Obsługa bonu będzie odbywać się na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Aby skorzystać  z bonu, należy posiadać profil na PUE ZUS. Można go założyć m.in. przy pomocy Profilu Zaufanego oraz bankowości elektronicznej. Na PUE ZUS, w roli “Ogólny”, w panelu bocznym działa już osobna zakładka dla podmiotów turystycznych (zostanie udostępniona z 24 na 25 lipca), a z 31 lipca na  1 sierpnia zostanie udostępniona zakładka dla osób korzystających z bonu.

Przedsiębiorcy turystyczni i organizacje pożytku publicznego, które chcą przystąpić do programu, będą mogły za pośrednictwem PUE ZUS złożyć oświadczenie, dzięki czemu zostaną wpisane na listę prowadzoną przez Polską Organizację Turystyczną.

Bon będzie można aktywować w dowolnym momencie (np. na kilka dni przed planowanymi wakacjami) po podaniu danych kontaktowych (adresu e-mail i numeru telefonu komórkowego). Aby zapłacić bonem za usługę turystyczną, trzeba będzie podać osobie przyjmującej płatność za usługę hotelarską lub imprezę turystyczną specjalny numer przypisany do bonu, a następnie jednorazowy kod autoryzacyjny

Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS województwa pomorskiego Krzysztof Cieszyński

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej