Górale z Milówki zaśpiewają w bazylice św. Brygidy

Piękne tradycyjne polskie kolędy i pastorałki, w tradycyjnych aranżacjach, zabrzmią w bazylice św. Brygidy. W gdańskiej światyni zaśpiewają je Golec uOrkiestra, górale z Milówki.

Bracia z kapela z Beskidu Żywieckiego nieraz zawitali do naszych domów z bożonarodzeniową kolędą, dając wzruszający, folkowy koncert. Występowali też nieraz w bazylice św. Brygidy.

Przypomnijmy, że 1986 r. Paweł i Łukasz rozpoczęli muzyczna karierę na inauguracji roku szkolnego w Państwowej Szkole Muzycznej w Żywcu. Paweł rozpocznie naukę na perkusji, a Łukasz na trąbce. w 1988 r. zaliczyli pierwszy występ przed publicznością z rockowo-punkową kapelą Rafała na weselu najstarszego brata – Staszka.

– Można powiedzieć, że to stali bywalcy naszego kościoła – mówi proboszcz parafii św. Brygidy ks. Ludwik Kowalski.

Z “Golcami” będziemy śpiewać kolędy u stóp Bursztynowego Ołtarza w niedzielę 26 stycznia br. od godziny 17.

Ks. Ludwik Kowalski zaprasza wszystkich. Koncert jest darmowy.

– Ludzie rozglądają się za możliwością śpiewania kolęd. Rodziny spotykają się, żeby razem zaśpiewać, przychodzą do tego kościoła gdzie jest żywioł, gdzie można rozwinąć skrzydła, zaśpiewać wiele zwrotek danej kolędy. Chociaż oczywiście to postępuje i młode pokolenie nie zawsze zna kolędy. To jest nasze zadanie podtrzymywać tę tradycję, która służy także zgłębieniu tajemnicy betlejemskiego żłóbka – mówi proboszcz parafii św. Brygidy.

Ks. Ludwik Kowalski podkreśla, że zorganizowanie koncertu nie byłoby możliwe bez zaangażowania sponsorów: Lotos, Energa, Port Gdynia, Port Gdańsk, Gdańska Stocznia Remontowa oraz NSZZ Solidarność.

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej