„Głos pracownika” w Radiu Gdańsk o wzroście płac w budżetówce

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom premier Mateusz Morawiecki obiecał podwyżki dla budżetówki (był to jeden z ważniejszych postulatów „Solidarności”). Temat został poruszony w audycji „Głos pracownika”, jaka jest emitowana na antenie Radia Gdańsk.

– My skupiamy się na realizowaniu, a nie stawianiu postulatów– powiedział na antenie Marek Lewandowski, rzecznik prasowy Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”. – Doszło do serii konsultacji i udało się wynegocjować dosyć poważne kwoty na bezpośrednie podwyżki dla pracowników państwowej sfery budżetowej. Składa się to z kilku elementów. Wyłączamy tutaj służbę zdrowia i oświatę. Wprawdzie tez są finansowane z budżetu państwa, ale mają swoje własne ustawy. Podwyżki dotyczą pracowników wszelkiego rodzaju urzędów, które gwarantująspołeczeństwu bezpieczeństwo w wielu dziedzinach życia.

W audycji rozmawiano także o tym, jak dobrze wejść w rytm pracy zaraz po skończonym urlopie. W jaki sposób rozplanować działania, by zbyt szybko nie opaść z sił? O tym opowiadała Agnieszka Śladkowska, twórca Gorilla Job.

– Najpierw dobrze przygotujmy się do urlopu, ponieważ to pomoże nam w powrocie do pracy – mówiła Śladowska.– Poinformujmy nasz zespół i pracowników o nieobecności. Po powrocie najważniejsze jest ustalenie priorytetu zadań. Nie zawsze to, co jest na górze lub dole skrzynki mailowej ma najistotniejszą wartość. Możemy napisać nadawcy, że dopiero wróciliśmy i potrzebujemy więcej czasu na zamknięcie danego tematu. Dużym błędem jest pozostawienie takiej wiadomości bez odpowiedzi.

[dkpdf-button]
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej