Głos pracownika: niezbyt sensowna recepta na kryzys

Platforma Obywatelska przedstawiła własną „receptę na kryzys” w odpowiedzi na Krajowy Plan Odbudowy. Co na ten temat sądzi jeden z liderów NSZZ „Solidarność”? Temat został poruszony w audycji „Głos pracownika”, jaka jest emitowana na antenie Radia Gdańsk.

Jakie propozycje kryją się w programie dla młodych?

– Ogarnia mnie pusty śmiech, jeśli mam się odnieść do tego, co pan Budka ze swoimi przyjaciółmi proponował. Przypomnijmy, kiedy była największa ekspansja młodych ludzi poza granicę kraju, kiedy najwięcej z nich wyjeżdżało. Kolejna kwestia: jeżeli tak bardzo chcą dbać o młodych, to przypomnijmy, kto zniszczył szkolnictwo zawodowe, wprowadzając bezsensowną reformę. To jest tak mało wiarygodne, że niegodne komentarza – powiedział Tadeusz Majchrowicz, wiceprzewodniczący Komisji Krajowej „Solidarności”. 

Gość Radia Gdańsk odniósł się również do propozycji, związanych ze zniesieniem niedziel handlowych.

– My jako „Solidarność” uważamy, że ustawa ograniczająca handel w niedzielę jest ogromnym sukcesem związku, społeczeństwa i ludzi pracujących w handlu. Wtedy, gdy była ta niedziela, to obroty nie były ogromne. Ludzie się już przyzwyczaili, że niedziela jest dla rodziny, dla Boga. Nie wiem, jaką solidarność mają na myśli. Bo jeśli mają na myśli NSZZ „Solidarność”, to są ostatnimi, którzy powinni się na nią powoływać. Przypomnijmy sobie liczne upokorzenia – podsumował Tadeusz Majchrowicz.

Audycję można odsłuchać TUTAJ…>>

[dkpdf-button]
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej