Głos pracownika: efektywna praca zdalna?

Wraz z ograniczeniami związanymi z zagrożeniem koronawirusem pracodawcy stanęli przed wyzwaniem zorganizowania systemu pracy zdalnej. Wiele firm napotyka na swojej drodze różne ograniczenia, zarówno techniczne, jak i prawne.

Jakie są sposoby mierzenia efektywności pracowników i jakie zmiany powinny zostać wprowadzone w polskim prawie? Temat został poruszony w audycji „Głos pracownika”, która jest emitowana na antenie Radia Gdańsk. Można jej posłuchać TUTAJ…>>

Wielu pracodawców musiało przejść na pracę zdalną z dnia na dzień, nie mając wcześniej takich doświadczeń ani wewnętrznych procedur w tym zakresie. Pojawiły się problemy z monitorowaniem pracy pracowników i ich kontrolą, bowiem nie każda firma, zwłaszcza mała, dysponuje odpowiednim oprogramowaniem śledzącym taką aktywność. Przy pracy zdalnej jest to też nierzadko trudne. Pracownicy sami narzekają na to, że pracując w domu, częściej się dekoncentrują.

„Głos pracownika” to audycja poświęcona właśnie pracownikom – ich sytuacji na rynku i problemom w zakładach. Biorą w niej udział, oprócz pracowników, specjaliści: ekonomiści, prawnicy, wykładowcy wyższych uczelni oraz związkowcy. W programie poruszane są również kwestie dotyczące tendencji i perspektyw na pomorskim rynku pracy, praw pracowniczych, bezpieczeństwa pracowników, wynagrodzeń czy wielkości bezrobocia.

[dkpdf-button]
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej