Dzisiaj najwięcej zgonów. Polacy umierają nazbyt często

Liczba osób zakażonych rośnie. Ministerstwo Zdrowia przekazało aktualne dane o nowych zakażeniach SARS-CoV-2na 25 listopada br. (z dnia poprzedniego). Zmarło najwięcej osób od początku pandemii.

Odnotowano 15 362 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem, w tym z województwa pomorskiego 1126. Przypadki odnotowane determinowane są liczbą testów.

Z powodu COVID-19 zmarły 152 osoby, z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami 522 osoby. W sumie w ciągu ostatniej doby zmarły 674 osoby z COVID-19. To najwięcej od początku pandemii. W sumie zmarło 14 988 chorych.

Liczba osób zakażonych koronawirusem wzrosła do 924 422. 338 tys. 769 osób jest objętych kwarantanną, 18 tys. 592 nadzorem epidemiologicznym. Wyzdrowiało 469 tys. 527 chorych.

System ochrony zdrowia trzyma się na ofiarności jego pracowników. Na ratownikach medycznych, na pielęgniarkach, na lekarzach, diagnostach, salowych.

Od 31 sierpnia br. do 24 listopada br., jak podaje portal money.pl, urzędy stanu cywilnego wystawiły ponad 125 tys. aktów zgonu. W ubiegłym roku w tym czasie było to 91 tys. aktów zgonu. To właśnie epidemia zabija o wiele więcej Polaków, także pośrednio, np. przez skupioną na jednym temacie służbę zdrowia, trudniejszy dostęp do lekarzy lub strach, jak i bezpośrednio przez wirusa.

Tzw. nadmierna umieralność w Polsce jest jedną z najwyższych w Europie. Od 26 października do 1 listopada we Francji umarło 13,9 tys. osób. W Hiszpanii 10 tys. osób, w Wielkiej Brytanii 12,5 tys. osób.
W Polsce w tym czasie ofiar było 14,7 tys. a przecież Polska jest mniej ludnym krajem niż Francja i Wielka Brytania. Właśnie poznajemy siłę epidemii.

Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje, że od 24 listopada br. raportowanie danych epidemiologicznych dotyczących zakażeń SARS-CoV-2 będzie odbywało się według ujednoliconego sytemu. Na stronie internetowej WSSE w Gdańsku nie będą publikowane codzienne raporty o zakażeniach SARS-CoV-2.
[dkpdf-button]
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej