W Europie: Piotr Duda z poparciem dla włoskich związkowców po ataku demonstrantów

NSZZ „Solidarność” wyraża swoje oburzenie z powodu sobotnich zajść przed główną siedzibą włoskiego związku zawodowego CGIL (Generalnej Konfederacji Pracy CGIL). To był bezprecedensowy atak na demokrację i cały ruch związkowy.

Chcielibyśmy wyrazić naszą solidarność w tych trudnych dniach.

– Jednocześnie chcielibyśmy zapewnić CGIL, jak również pozostałe dwie włoskie organizacje UIL i CISL, o naszym pełnym poparciu dla Waszej sobotniej manifestacji na Piazza San Giovanni w Rzymie. Wprawdzie nie będziemy uczestniczyć w niej fizycznie, ale sercem jesteśmy z Wami – mówi Piotr Duda, przewodniczący KK NSZZ „Solidarność”.

Napastnikom 9 października br. przewodził Giuliano Castellino, lider rzymskich struktur partii Forza Nuova.

– Dzisiaj pozbędziemy się zielonego certyfikatu! Cała nasza siła jest przeciwko sanitarnej tyranii, siła ludu jest przeciwko wymyślonym stanom nadzwyczajnym! – krzyczał hasła Castellino, krytykując restrykcyjne działania wobec nadchodzącej czwartej fali pandemii COVID-19 i związki zawodowe za – jego zdaniem, bierną postawę wobec łamania praw pracowniczych.