Droga Krzyżowa Ludzi pracy

Pan zawsze bliski dla skruszonych w sercu” – to myśl przewodnia tegorocznej III Gdańskiej Drogi Krzyżowej Ludzi Pracy.

W piątek, 20 marca br., z parafii pw. św. Franciszka z Asyżu w Gdańsku Emaus do Bazyliki św. Brygidy w Gdańsku, przeszli niosąc krzyż stoczniowcy (Stoczni Gdańskiej, Gdańskiej Stoczni Remontowa im. J. Piłsudskiego oraz Remontowa Shipbuilding) portowcy, kolejarze, pracownicy służby zdrowia, nauczyciele, a także związkowcy z NSZZ „Solidarność” reprezentujący inne branże, również pracownicy ZRG i przedstawiciele prezydium ZRG z przewodniczącym Krzysztofem Doślą. Nie zabrakło również radnych reprezentujących Prawo i Sprawiedliwość, którzy nieśli krzyż pomiędzy stacjami pod Urzędem Miejskim, a siedzibą Rady Miasta Gdańska.

Drogę Krzyżową, która rozpoczęła się Koronką do Miłosierdzia Bożego Kościele pw. św. Franciszka z Asyżu w Gdańsku poprowadził ks. wikary Adrian Nastały, a rozważania kolejnych stacji czytali przedstawiciele poszczególnych zakładów pracy. Uroczystość zakończyła msza święta w Bazylice św. Brygidy.

[dkpdf-button]
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej