Dodatek solidarnościowy jeszcze w maju? To może się udać

W Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej trwają prace nad tzw. dodatkiem solidarnościowym. – Jest szansa, że zostanie on wprowadzony jeszcze w maju – powiedział dziś (14 maja) przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów Łukasz Schreiber.

Minister był pytany w Radiu Plus o propozycję prezydenta Andrzeja Dudy, by wprowadzić tzw. dodatek solidarnościowy dla osób, które straciły pracę na skutek epidemii – 1200 zł na miesiąc przez trzy miesiące.

Łukasz Schreiber poinformował, że ministerstwo pracuje nad tą propozycją. – Myślę, że jest szansa na wprowadzenie jakieś formy takiego dodatku, tak, jak to postuluje pan prezydent – powiedział. Jak dodał, szczegóły zostaną przedstawione „niebawem” i „jest szansa”, że dodatek zostanie wprowadzony jeszcze w maju.

Minister przyznał również, że „nie sądzi”, by poprawka Senatu do nowelizacji tzw. Tarczy 3.0 podnosząca zasiłek dla bezrobotnych do kwoty 1800 zł mogła uzyskać akceptację Sejmu. – Ja w każdym razie za nią nie zagłosuję – oświadczył.

(PAP)

[dkpdf-button]
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej