Dni wolne od pracy w roku 2020. Planujemy urlop na nowy rok

Warto zerknąć do kalendarza na rok przyszły. Nowy Rok w 2020 r. wypada w środę. Kolejna okazja do odpoczynku nadarzy się w poniedziałek 6 stycznia w Święto Trzech Króli. Biorąc urlop na 2 i 3 stycznia, zyskujemy 6 dni wolnych.

Wielkanoc w 2020 r. przypada na 12 kwietnia. 13 kwietnia jest poniedziałek Wielkanocny. W maju dniem wolnym od pracy będzie tylko 1 maja (piątek). Święto Konstytucji 3 maja przypada bowiem w 2020 r. w niedzielę. W czerwcu dniem wolnym od pracy będzie Boże Ciało (czwartek, 11 czerwca).

15 sierpnia, czyli Święto Wojska Polskiego i Wniebowzięcia NMP przypada w sobotę, więc pracodawca ma obowiązek wyznaczenia dodatkowego dnia wolnego za święto ustawowo wolne od pracy wypadające w sobotę. Gdy sobota jest dla pracownika dniem pracującym,  pracownikowi nie należy się dodatkowy dzień wolny za święto wypadające w sobotę. Pracodawca nie ma obowiązku udzielenia dnia wolnego, gdy święto wypadnie w niedzielę, która jest dla pracownika dniem wolnym.

Wszystkich Świętych przypadnie w 2020 r. na niedzielę, a Święto Niepodległości – w środę, dlatego biorąc dwa dni urlopu (9 i 10  listopada) uzyskamy pięć dni wolnego. Pierwszy i drugi dzień Bożego Narodzenia w 2020 r. to piątek i sobota. Za sobotę dodatkowy dzień wolny musi zostać oddany w tym samym okresie rozliczeniowym, w którym wypadło święto.

Zdjęcie: Pixbay.com

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej