Czy zakaz handlu w niedziele powinien być uszczelniony?

Czy zakaz handlu w niedziele powinien być uszczelniony? Jak wygląda sytuacja pracowników w handlu i czy do skutku dojdzie ewentualne zaostrzenie zakazu handlu w niedzielę ze względu na sklepy, które przedstawiają się jako placówki pocztowe i dzięki temu pozostają otwarte? Odpowiedzi na te pytania starał się dać Gość Dnia Radia Gdańsk Tadeusz Majchrowicz, wiceprzewodniczący KK NSZZ „Solidarność”. Audycja była emitowana 10 grudnia 2019 r.

– To nie chodzi o zaostrzenie prawa, a o elementarną uczciwość wobec tych, którzy nie mogą „być pocztą” – mówił Tadeusz Majchrowicz i zapewniał, że Krajowy Sekretariat Sekretariat Banków, Handlu i Ubezpieczeń NSZZ „S” o to dba.

– Bardziej trzeba patrzeć na to pod kątem uczciwości wobec tych, którzy stosują polskie prawo – przekonywał gość Radia Gdańsk.

Padły też pytania o miejsce, w którym powinny znajdować się oryginalne tablice z 21 postulatami sierpniowymi z 1980 r.

– Spór o tablice mnie bardzo dziwi i śmieszy. Pewna grupa chce sprowadzać wszystko do polityki. Przecież to nie jest tak, że rząd PiS chce zabrać je na przykład na ul. Nowogrodzką. Chcemy po prostu, aby te oryginalne tablice były tam, gdzie być powinny. W sali BHP Stoczni Gdańskiej, gdzie nie ma biletów. To jest miejsce historyczne, gdzie podpisano porozumienia sierpniowe – mówił wiceprzewodniczący Majchrowicz.

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej