Będą kolejne akcje pod sklepami Castoramy, w których zwalniano związkowców

– Bezpośrednio po ostatnim posiedzeniu Komisji Krajowej spotkał się zespół ds. Castoramy. Ustalono, że odbędą się akcje protestacyjne pod tymi sklepami Castoramy z których zwolnieni zostali funkcyjni działacze związkowi, którzy mają ochronę prawną – powiedział w rozmowie z „TySolem” Tadeusz Majchrowicz, zastępca przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ Solidarność (na zdjęciu).

Jak poinformował, przygotowane zostaną treści banerów, ulotek, a obecnie trwają sprawy organizacyjne. – Wkrótce poinformujemy o terminach, pikiet, chociażby po to by poinformować potencjalnych klientów, żeby w tym dniu nie robili zakupów, bo będzie trudno dostać się do sklepów – zwrócił uwagę Tadeusz Majchrowicz.

Jak dodał, to jedna z pierwszych akcji, które będą organizowane w najbliższym czasie. Poza tym toczą się powoli sprawy sądowe, jest pierwszy nakazowy wyrok z wniosku Państwowej Inspekcji Pracy w Zgorzelcu, gdzie dyrektor sklepu został ukarany karą finansową za zmianę warunków pracy jednemu z pracowników i przewodniczącemu komisji zakładowej.

– To jest dowodem na nasze twierdzenie, że Castorama łamie prawo w Polsce – mówi Tadeusz Majchrowicz. – Liczymy na to, że kolejne wyroki będą pozytywne dla pracowników. Zależy nam na zwycięstwie, żeby pokazać innym sieciom handlowym, że Solidarność będzie skutecznie broniła swoich członków związku.

(TySol, fot. Marcin Żegliński/Tygodnik Solidarność)

[dkpdf-button]
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej