Covid-19: 1603 osoby są zarażone na Pomorzu

Jak wynika z danych Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gdańsku tyle właśnie osób jest obecnie zdiangozowanych jako chore na koronawirusa. W ciągu ostatniej doby doszły 53 przypadku (stan na czwartek, 24 września). 

Dotychczas na Pomorzu zakażonych zostało łącznie (od początku okresu epidemii) 4009 osób, wyleczonych zostało 2346 osób, wykonano ponad 250 tysięcy testów, decyzją sanepidu skierowano ponad 7 300 osób na kwarantannę. Zmarło 59 osób. 

Wśród ognisk zakażenia na Pomorzu wskazane zostały m.in. miejsca, gdzie odbywały się wesela, szkoły, zakłady pracy czy placówki medyczne i rehabilitacyjne. Tym ważniejsze w tej sytuacji jest przestrzeganie zaleceń związanych z bezpieczeństwem w miejscach publicznych, zwłaszcza jeśli przebywa tam więcej osób. 

Ministerstwo Zdrowia przypomina o zasłanianiu ust i nosa w miejscach publicznych. 

– Usta i nos musisz zasłonić w przestrzeni otwartej, gdy nie masz możliwości zachowania 1,5 metrów odległości od innych, a także w przestrzeni zamkniętej, np. w sklepach, w komunikacji zbiorowej – czytamy na stronie Ministerstwa Zdrowia. – Maseczkę trzeba wciąż obowiązkowo nosić m.in.: w autobusie, tramwaju i pociągu, w samochodzie osobowym, jeśli jedziesz z kimś, z kim nie mieszkasz na co dzień, w sklepie, galerii handlowej, banku, na targu i na poczcie, w kinie i teatrze, u lekarza, w przychodni, w: szpitalu, salonie masażu i tatuażu, w kościele i szkole, na uczelni, w urzędzie (jeśli idziesz załatwić tam jakąś sprawę) i innych budynkach użyteczności publicznej.

[dkpdf-button]
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej